3 december 2024: Podium Royal: Dialect
Podium Royal is ontmoetingsplek en debatcentrum voor mensen die met elkaar een serieus gesprek aangaan over actuele, maatschappelijke en culturele thema’s. Op 3 december het thema dialect, met Leonie Cornips.
Sinds 1997 is het Limburgs erkend als regionale taal in het Europees Handvest voor regionale talen. Maar hoe is het eigenlijk met het Limburgs gesteld? En hoe is de achteruitgang in het gebruik van het Limburgs te verklaren? Veelal wordt aangenomen dat meertaligheid de taalontwikkeling van kinderen remt, maar is dat ook echt zo? Waar staat het Limburgs in de discussie over de waarde van ´het´ dialect, naast of in plaats van het Nederlands? Op 13 december zal de Provinciale Staten een beslissing nemen over de promotie van het Limburgs, zal dat voor een opleving kunnen zorgen?
Het programma bestaat uit een column, een gesprek met de gasten (onder wie Leonie Cornips), een vragenronde en een informeel samenzijn.
Praktische informatie
Wat: Podium Royal: Dialect (’t Is een kwestie van geduld)
Wanneer: 3 december 2024, aanvang 20.00 uur
Waar: Royal Bioscoop, Heerlen
Meer informatie (toegang gratis)