12 mei 2025: LiME-lezing door Sjef Barbiers
Lezing door taalonderzoeker Sjef Barbiers op het Meertens Instituut, met als titel Attributing Dimensions to Noun Modification.
In zijn lezing gaat Barbiers (Universiteit Leiden) in op het verschil tussen bijvoeglijke naamwoorden die vorm, grootte, materiaal en kleur aanduiden. Hij betoogt dat kleuraanduidingen anders werken dan vorm- en materiaalaanduidingen, en laat zien dat dit komt door een verborgen bezitsrelatie tussen de kleur en het zelfstandig naamwoord.
Praktische informatie
Wat: LiME lezing door Sjef Barbiers, titel: Attributing Dimensions to Noun Modification, abstract (PDF)
Wanneer: 12 mei 2025, 14.00 – 15.30 uur
Waar: Meertens Instituut, Oudezijds Achterburgwal 185, Amsterdam, kamer 02.18, of online via Zoom.
Over de reeks LiME-lezingen
Onder de noemer LiME (Linguistics @ Meertens) organiseren taalonderzoekers van het Meertens Instituut terugkerende lezingen en congressen op taalkundig gebied, bedoeld voor wetenschappers geïnteresseerd in taalkunde. Zie de website van LiME voor meer informatie en het overzicht van lezingen.

